Voňavý blog

Parfémy na pranie: vôňa, sviežosť a starostlivosť o tkaniny na dosah ruky

Umenie prania je viac než len domáca rutina: je to akt starostlivosti a zachovania nášho oblečenia, tkanín a napokon aj nás samých. V priebehu storočí sme vyvinuli rôzne techniky a výrobky, aby naše odevy zostali čisté, svieže a mäkké. Medzi týmito výrobkami predstavujú parfémy na pranie prevratný produkt, ktorý dodáva vôňu a sviežosť našim tkaninám a zároveň zabezpečuje ich trvanlivosť.

Parfémy na pranie boli vyvinuté tak, aby slúžili nad rámec jednoduchého čistenia. Tieto výrobky dodávajú rozmanitú vôňu, v závislosti od Vašich preferencií si môžete vybrať z kvetinovej, aromatickej, orientálnej, citrusovej, drevitej... alebo neutrálnejšej vône. Vône vnášajú do prania zmyslový zážitok. Nejde len o čistenie tkanín, ale o dodávajú pocit dotyku sviežosti, ktorý môže pretrvávať ešte dlho po skončení prania.

Ekologické obaly

V dnešnej dobe sa pozornosť venovaná environmentálnej udržateľnosti stala imperatívom, ktorý preniká do každého priemyselného odvetvia vrátane parfémov na pranie. V tejto súvislosti sa spoločnosť Essentia vyznačuje aj svojím záväzkom spájať kvalitu, inovácie a environmentálnu udržateľnosť prostredníctvom najmodernejších obalov a ekologických materiálov, ktoré presahujú rámec jednoduchej funkčnosti a zahŕňajú ekologickú zodpovednosť.

Jedným z najvýznamnejších aspektov obalov pracích parfumov je ich úplná recyklovateľnosť. Obal vyrobený z materiálov na rastlinnej báze možno 100 % recyklovať, čím sa znižuje hromadenie biologicky nerozložiteľného odpadu v životnom prostredí. Okrem obalu je prvkom, ktorý zdôrazňuje záväzok k udržateľnosti a záväzok predchádzania nadmernému odpadu, aj hliníkový uzáver. Hermetický aspekt uzáveru zachováva integritu vôní. Tento prístup vytýčených záväzkov zdôrazňuje snahu o vytvorenie úplného životného cyklu výrobku, v ktorom sa materiály môžu opätovne použiť a zaradiť do výrobného reťazca. 

 

Receptúra mikrokapsúl

Jedným z kľúčov k úspechu parfémov na pranie je mikrokapsulácia.Tento proces zahŕňa zapuzdrenie molekúl parfumu do mikrokapsúl, ktoré časom postupne uvoľňujú vôňu. Tým sa nielen predlžuje životnosť parfumu na tkaninách, ale pomáha sa zachovať aj intenzita vône.To je obzvlášť dôležité, pretože jedným z bežných problémov pri parfémoch na pranie je vyprchanie vône po niekoľkých dňoch.

Parfémy na pranie sú ešte návykovejšie vďaka intenzite vône, ktorá sa zvyšuje pohybom a trením tkanín.Táto vlastnosť vytvára dynamický zmyslový zážitok, v ktorom sa vôňa pri interakcii s oblečením stáva výraznejšou. Pri každom nosení tkanín ošetrených týmito esenciami sa uvoľňuje vôňa, ktorá sa prispôsobuje rytmu a aktivitám jednotlivca.

Význam dermatologického testovania

Je veľmi dôležité vyberať také vône do prania, ktoré sú vždy bezpečné a rešpektujú všetky typy pokožky, aj tú najjemnejšiu. Kontrola, či vône do prania, ktoré používame, boli dermatologicky testované, je základným krokom pri používaní týchto vôní. Značka Essentia získala  pre všetkých svojich 18 vôní Parfémov na pranie veľmi dôležitý certifikát kvality – DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ a VHODNÉ PRE CITLIVÚ POKOŽKU. 

Dermatologicky testované

Parfémy na pranie Essentia Nature sú DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ!

Milí naši priatelia a priaznivci Voňavého prania,

s veľkou radosťou sa s Vami chceme podeliť o jednu skvelú správu. To, že ESSENTIA je zodpovedná značka, je už známe. V snahe o udržateľnosť sa neustále zlepšuje a vyvíja, používa len tie najkvalitnejšie ingrediencie a zodpovedne pristupuje nielen k samotnému spotrebiteľovi, ale i k životnému prostrediu.

Teraz Parfémy na pranie Essentia oslavujú ďalší veľký úspech. Značka Essentia získala  pre všetkých svojich 18 vôní Parfémov na pranie (okrem novej línie INTENSE) veľmi dôležitý certifikát kvality – DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ a VHODNÉ PRE CITLIVÚ POKOŽKU. Dlhé a zložité postupy a laboratórne analýzy s týmto výsledkom vykonalo jedno z najuznávanejších významných svetových laboratórií Eurofins.

Je to dôležitý krok pre nás, ako spoločnosť, ale predovšetkým pre Vás všetkých verných zákazníkov, ktorí ste si značku Essentia vybrali pre vysokú kvalitu a bezpečnosť jej produktov.

Ďakujeme za Vašu dôveru a už teraz sa tešíme na naše ďalšie spoločné úspechy!

Vaše Voňavé pranie

 

Logo I'M GREEN

Viete, čo znamená logo I´m Green na našich fľašiach?

Toto logo sme si samozrejme nevymysleli. Je to celosvetovo uznávané označenie obalov, ktoré spĺňajú prísnu normu ASTMD6866 a ktoré sú vyrábané z biologických zdrojov s cieľom udržateľnosti životného prostredia a zníženia uhlíkovej stopy v celom reťazci. A pretože nám na životnom prostredí záleží, naše Parfémy na pranie Essentia i viacúčelové spreje Cloud sú balené vo fľašiach I'M GREEN

Výberom produktov Essentia sa tak staráte nielen o Váš domov, ale prispievate aj k udržateľnej budúcnosti a ochrane životného prostredia. Nie je to skvelé? 

Obaly s označením I'M GREEN sú vyrobené z Bio-Polyetylénu (Bio-PE, bioplast), ktorý je vyrábaný z obnoviteľnej suroviny, v našom prípade z cukrovej trstiny. Tento bioplast je obnoviteľnou alternatívou k fosílnemu polyetylénu (PE), ktorý sa bežne používa pre balenie kozmetiky a drogérie. Bioplast si zachováva vlastnosti, výkon a všestrannosť polyetylénu, avšak s tým rozdielom, že CO2 sa zachytáva počas výroby namiesto toho, aby sa uvoľnil do atmosféry. Preto používaním fliaš I´m Green, ktoré sú 100% rastlinného pôvodu a vyrobené na biologickej báze z obnoviteľných zdrojov (bez ropy), sa znižujú emisie škodlivých skleníkových plynov počas celého životného cyklu, od výroby až po konečný produkt. Taktiež naše etikety sú z bio materiálu. Okrem toho používame hliníkové uzávery, takže celá fľaša je 100 % recyklovateľná.
 
Nezabudnite však, aj keď sú naše fľaše vyrobené z Bio materiálu, neseparujú sa do nádob pre bio odpad, ale po skončení ich životnosti sa aj obaly Bio-PE separujú ako plasty do žltých nádob.

  

 

A to nie je všetko. Zodpovedná značka Essentia Nature je hlboko odhodlaná chrániť našu planétu a chce prispiesť k zachovaniu životného prostredia a k budovaniu udržateľnej budúcnosti pre všetkých. Z toho dôvodu neustále prijíma množstvo ekologicky udržateľných opatrení v každom aspekte výrobného procesu. Používa prírodné a biologicky rozložiteľné zložky na zníženie vplyvu na životné prostredie a zaistenie bezpečnosti pre spotrebiteľa i ekosystém. Na výrobu využíva energiu z fotovoltaického parku a na balenie používa papier s certifikátom FSC. Získala množstvo certifikátov ako DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ, Netestované na zvieratách, Bio Natural Home Product či už spomínaný certifikát I'm Green.