Otázky a odpovede

Použitie pri praní V PRÁČKE: do priehradky na aviváž v práčke nalejte 10-20 ml produktu na každých 5-7 kg bielizne (podľa požadovanej intenzity vône). Používa sa namiesto aviváže. Perte ako obvykle s bežným pracím prostriedkom. Prací cyklus parfum použije na posledné opláchnutie, takže vône zostanú na bielizni dlho niekoľko dní až týždňov.
Ak máte veľmi tvrdú vodu a aviváž musíte predsa len použiť, vyberajte takú s neutrálnou vôňou a použite ju spolu s parfumom. Bielizeň nechajte voľne uschnúť alebo môžete sušiť aj v sušičke. Vďaka mikrokapsuliam zostane parfum zachovaný aj pri 400 stupňoch Celzia. 
Pred použitím parfum premiešajte! 

RUČNÉ PRANIE - použite 5-10ml parfumu zriedeného vo vode pri poslednom plákaní. Použite ochranné rukavice.

POZOR: Parfum na pranie je koncentrát a obsahuje prírodné esenciálne oleje. Ak Vám kvapne nezriedený parfum mimo priehradky na aviváž, napr. na vonkajšie plastové plochy práčky (ktoré nemajú špeciálnu úpravu), ihneď ho zotrite! Je známe, že koncentrované esenciálne oleje sú veľmi silné a môžu pôsobiť na povrchy a následne ich poškodiť. Pri správnom použití v nádržke na aviváž, kedy práčka spláchne parfum spolu s vodou, sa esenciálne oleje úplne rozpustia a sú tak úplne šetrné a bezpečné ako pre práčku, blielizeň či samotnú pokožku.

NIKDY nepridávajte parfum na pranie priamo do bubna na bielizeň. V nezriedenej forme môže zanechať na oblečení fľaky.


Parfumy na pranie NIE SÚ vhodné pre použitie v difuzéroch. Keďže paru vychádzajúcu z difuzéra vdychujete priamo do pľúc, je dôležité používať v difuzéroch a aromalampách len čisté BIO esenciálne oleje - kúpite TU . 

 

Áno, na rozdiel od klasickej aviváže, parfum na pranie môžete použiť aj pri praní športového oblečenia. Parfum je úplne rozpustný vo vode, takže pri správnom použití (v priehradne na aviváž) nezanecháva žiadny povlak, len vôňu. Je preto vhodný aj na športové oblečenie, pretože nijako neovplyvňuje a nemení jeho funčnosť.

Naše parfumy na pranie sú vhodné a bezpečné aj pri sušení bielizne v sušičke. Vďaka mikrokapsuliam parfumy odolajú teplotám v sušičke až do 400 stupňov Celzia. Parfumy na pranie použije práčka pri poslednom cykle prania, pričom sa esenciálne oleje spolu s vodou úplne rozpustia. Nezanechajú na tkaninách mastný povlak tak ako pri klasickej aviváži, preto vašu sušičku pri následnom sušení bielizne nijako nezanášajú a nepoškodzujú. Šetria tiež Vašu práčku.

Nie, nie je to nutné. Ale samozrejme, ak máte veľmi tvrdú vodu, môžete na zmäkčenie aviváž pridať. Odporúčame však takú, ktorá je neutrálna, bez vône - Aviváž Essentia Neutro

Podlahy: pridajte 5-10ml olejového parfumu do vedra s vodou, ktorou zmývate podlahy.

Záclony, koberce, látky: zrieďte 5-10ml olejového parfumu s 1 litrom vody a nastriekajte pomocou  rozprašovača na tkaniny.

POZOR! Parfum na pranie NEPOUŽÍVAJTE do difuzéra. Parfum síce tiež obsahuje eseniciálne oleje, no okrem toho aj iné látky, ktoré sú potrebné pre prací proces. Keďže paru z difuzéra vzdychujeme do pľúc, je dôležité, aby boli esenciálne oleje použití v difuzéry čisté, 100% prírodné. V našej ponuke nájdete pre tento účel 100% prírodné esenciálne oleje BIO kvality - BIO Esenciálne oleje

Spravidla na hrubších a bavlnených tkaninách je vôňa intenzívnejšia a dlhotrvajúcejšia, nakoľko väčšia gramáž tkaniny dokáže absorbovať väčšie množstvo parfumu. Výborne vynikne najmä na bytových textíliach ako deky, dekoratívne návliečky na vankúše, prehozy, uteráky, osušky, posteľné obliečky a závesy. Parfumy sú však vhodné aj na tie najjemnejšie textílie ako hodváb a kašmír, či na športové oblečenie.

Naše parfumy na pranie Essentia sú dermatologicky testované a vhodné aj pre citlivú pokožku. Tento dôležitý certifikát udelilo parfumom Essentia jedno z najuznávanejších svetových laboratórií po analýze zloženia a po úspešných výsledkoch v klinických testoch na pokožke účastníkov. Certifikát má zatiaľ 18 vôní: Angel Breath, Argan, Bali, Caribe, Cotton Flower, Fern, Jasmin, Lavender, Lotus Flower, Marseille, Ocean, Orange Blossom & Citrus, Oud, Rose, Talc, Vanilla Cashmere, Verbena, White Musk, Aviváž Neutro . 

Obsahujú veľmi šetrné látky s veľmi nízkym percentom alergénnych zložiek. 

  • Žiadne mikroplasty
  • Netestované na zvieratách
  • Žiadne nebezpečné reaktívne látky
  • Žiadne CMR - žiadne karcinogénne, mutagénne a toxické látky
  • Žiadne ťažké kovy
  • Žiadne nanomateriály
  • Žiadne zvyšky reziduí
  • Žiadny dioxán vo formulácii
  • Žiadne SVHC - látky vzbudzujúce veľmi veľké obavy
  • 100% recyklovateľné fľaše

Parfumy na pranie Essentia majú certifikát DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ (týka sa základných 18 vôní, okrem novej kolekcie INTENSE) !! Sú teda vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou. Čo sa ale týka bábätiek ... vzhľadom k vysokej parfumácii sa všeobecne parfumy na pranie neradia medzi hypoalergénne pracie prostriedky. Tie sú väčšinou bez vône, aby predsa len nejaká alergia na vonnú zložku bábätkám nevznikla. Preto aj napriek tomu, že patria naše parfumy k najšetrnejším na trhu, nejedná sa o prací prostriedok určený pre bábätká.

Dôvodov môže byť viacero. Najskôr by sme hľadali chybu v práčke, kedy v prípade zanesenia nielenže práčka dôkladne neprepúšťa pracie prostriedky, ale povlak v práčke môže navyše nepríjemne zapáchať. Nezabudnite, práčku treba čistiť každé 3-6 mesiacov :-)

Ďalším dôvodom nižšej intenzity vône môže byť zvolený druh pracieho prostriedku a pracieho programu! Sypký prací PRÁŠOK sa pri kratšom programe nestihne úplne rozpustiť a vymyť z bielizne. Často preto zostávajú zvyšky na oblečení, oblečenie je potom cítiť výraznou arómou prášku, ktorá parfum prebíja. Navyše ak sa použije viac ako je odporúčané dávkovanie (to robíme veľmi často 😊 ), situáciu to ešte znásobí.

Ideálne nie sú ani pracie kapsule. Tie sú často 3 v 1 a obsahujú už aj zložku aviváže. Takže hneď v úvode pracieho cyklu je oblečenie potiahnuté povlakom, na ktorý už parfum v poslednom cykle horšie chytá. Nehovoriac o povlaku z kapsúl, ktorý sa potom usádza v práčke a zostáva na oblečení. 

Vhodnejšie sú Tekuté pracie prostriedky – no opäť to netreba preháňať s množstvom.

Úplne najlepšie je použiť naše ekologické Pracie pásiky, ktoré sú bez vône a parfum pri nich vynikne dokonale. Sú účinné aj pri kratšom pracom cykle a nižšej teplote. Z našej skúsenosti môžeme povedať, že parfumy vyniknú viac, keď periete pri nižšej teplote. Vyskúšajte to!

Čo treba ale tiež spomenúť, je aj SUBJEKTÍVNE vnímanie vône a očakávanie od výsledku. Pre niekoho je vyhovujúce, keď sa mu vôňa príjemne a nevtieravo pripomína počas celého dňa, keď vôňa neprebije osobnosť jej nositeľa, ale ju len rafinovane dopĺňa. A naopak, niekto vyžaduje, aby vôňa razila silno na desiatky metrov ... Parfumy Essentia patria do prvej skupiny,  sú elegantné, nadčasové a veľmi príjemné a sú vyrábané tak, aby neobťažovali Vás ani Vaše okolie, aby z nich nebolela hlava a samozrejme aby boli maximálne bezpečné pre Vás a Vaše rodiny ❤️.  

Parfumy na pranie obsahujú koncentrované prírodné esenciálne oleje. Esenciálne oleje majú veľkú silu a účinok a je známe, že môžu pôsobiť na rôzne povrchy a porušiť ich štruktúru. Preto sú to práve esenciálne oleje, ktoré môžu byť pri ich nesprávnom použití agresívnejšie, než akékoľvek chemické prísady. Tak ako napr. citrón môže farbiť drevo a ničiť rôzne materiály, prírodné zložky v parfume môžu mať podobný účinok. 

Naše parfumy sú koncentráty, no v tejto podobe sa nikdy nepoužívajú priamo na bielizeň ani na pokožku, ani na povrchy. Esenciálne oleje sú 100 % rozpustné vo vode, takže pri správnom použití, keď sa parfum dávkuje do priehradky na aviváž v práčke a práčka spláchne parfum z nádržky spolu s vodou, esenciálne oleje sa úplne rozpustia. Pre bielizeň i samotnú pokožku sú potom úplne bezpečné a šetrnéTo isté platí pre povrchy, ak koncentrát zriedite vo vedre s vodou, môžete vytvorenú zmes bezpečne použiť napríklad na zmývanie dlážky.
 
Vnútorné plastové časti nádržky majú väčšinou špeciálne upravený povrch, aby odolali poškodeniu z rôznych pracích prostriedkov. Vonkajšie plochy práčky však túto úpravu často nemajú, plasty sú menej odolné, preto ak koncentrát omylom kvapne na tieto vonkajšie plochy práčky, ale aj iné povrchy z citlivých materiálov (napr. drevená polička v kúpeľni), je potrebné v tomto prípade parfum z týchto plôch ihneď zotrieť. 

Parfumy na pranie Essentia boli dermatologicky testované v uznávanom svetovom laboratóriu, kde prešli klinickými testami na stovke účastníkov s rôznymi kožnými stavmi. Na základe vynikajúcich výsledkov, kedy sa ani u jedného neprejavila nežiadúca kožná reakcia a tiež na základe analýzy zloženia, získali naše parfumy certifikát Dermatologicky testované a vhodné aj pre citlivú pokožku (týka sa zatiaľ 18 voní). Jedná sa určite o šetrnejšiu alternatívu oproti bežnej aviváži či iným, agresívnejším parfumom na pranie.