Logo I'M GREEN

Viete, čo znamená logo I´m Green na našich fľašiach?

Toto logo sme si samozrejme nevymysleli. Je to celosvetovo uznávané označenie obalov, ktoré spĺňajú prísnu normu ASTMD6866 a ktoré sú vyrábané z biologických zdrojov s cieľom udržateľnosti životného prostredia a zníženia uhlíkovej stopy v celom reťazci. A pretože nám na životnom prostredí záleží, naše Parfémy na pranie Essentia i viacúčelové spreje Cloud sú balené vo fľašiach I'M GREEN

Výberom produktov Essentia sa tak staráte nielen o Váš domov, ale prispievate aj k udržateľnej budúcnosti a ochrane životného prostredia. Nie je to skvelé? 

Obaly s označením I'M GREEN sú vyrobené z Bio-Polyetylénu (Bio-PE, bioplast), ktorý je vyrábaný z obnoviteľnej suroviny, v našom prípade z cukrovej trstiny. Tento bioplast je obnoviteľnou alternatívou k fosílnemu polyetylénu (PE), ktorý sa bežne používa pre balenie kozmetiky a drogérie. Bioplast si zachováva vlastnosti, výkon a všestrannosť polyetylénu, avšak s tým rozdielom, že CO2 sa zachytáva počas výroby namiesto toho, aby sa uvoľnil do atmosféry. Preto používaním fliaš I´m Green, ktoré sú 100% rastlinného pôvodu a vyrobené na biologickej báze z obnoviteľných zdrojov (bez ropy), sa znižujú emisie škodlivých skleníkových plynov počas celého životného cyklu, od výroby až po konečný produkt. Taktiež naše etikety sú z bio materiálu. Okrem toho používame hliníkové uzávery, takže celá fľaša je 100 % recyklovateľná.
 
Nezabudnite však, aj keď sú naše fľaše vyrobené z Bio materiálu, neseparujú sa do nádob pre bio odpad, ale po skončení ich životnosti sa aj obaly Bio-PE separujú ako plasty do žltých nádob.

  

 

A to nie je všetko. Zodpovedná značka Essentia Nature je hlboko odhodlaná chrániť našu planétu a chce prispiesť k zachovaniu životného prostredia a k budovaniu udržateľnej budúcnosti pre všetkých. Z toho dôvodu neustále prijíma množstvo ekologicky udržateľných opatrení v každom aspekte výrobného procesu. Používa prírodné a biologicky rozložiteľné zložky na zníženie vplyvu na životné prostredie a zaistenie bezpečnosti pre spotrebiteľa i ekosystém. Na výrobu využíva energiu z fotovoltaického parku a na balenie používa papier s certifikátom FSC. Získala množstvo certifikátov ako DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ, Netestované na zvieratách, Bio Natural Home Product či už spomínaný certifikát I'm Green.