FAQ

  

My nič neskrývame! Vieme, že je pre Vás dôležité vedieť, aké zložky a prípadné alergény na pranie použijete.   

ČO OBSAHUJÚ naše parfumy na pranie si ešte pred objednaním môžete pozrieť na našom eshope pri každom Parfume v záložke pod popisom ZLOŽENIE A UPOZORNENIA

Môžete si byť však istí, že ESSENTIA pristupuje s veľkou zodpovednosťou a rešpektom nielen k spotrebiteľom, ale aj k životnému prostrediu. Výrobky podliehajú neustálemu vývoju zlepšovania, prísnej kontrole kvality a pre vašu maximálnu bezpečnosť sú certifikované v Istituto Superiore di Sanità. Samozrejme spĺňajú všetky platné nariadenia EÚ. 

Parfumy Essentia NEOBSAHUJÚ:

 • Žiadne mikroplasty
 • Žiadne nebezpečné reaktívne látky
 • Žiadne CMR - žiadne karcinogénne, mutagénne a toxické látky
 • Žiadne ťažké kovy
 • Žiadne nanomateriály
 • Žiadne zvyšky reziduí
 • Žiadny dioxán vo formulácii
 • Žiadne SVHC - látky vzbudzujúce veľmi veľké obavy

Parfumy neboli testované na zvieratách.
I AM GREEN - parfumy sú balené v 100% recyklovateľných fľaiach z cukrovej trstiny.

Použitie pri praní V PRÁČKE: množstvo 10-20 ml produktu na každých 5-7kg bielizne  v závislosti od požadovanej intenzity vône. Jednoducho nalejte uvedené množstvo samotného parfumu na pranie do priehradky na aviváž (bez aviváže) a perte ako obvykle s vaším pracím prostriedkom. Prací cyklus parfum použije na posledné opláchnutie, takže vône zostanú na bielizni dlho niekoľko dní až týždňov.  Bielizeň nechajte voľne uschnúť alebo môžete sušiť aj v sušičke. Vďaka mikrokapsuliam zostane parfum zachovaný aj pri 400 stupňoch Celzia.  Ak máte veľmi tvrdú vodu a aviváž musíte predsa len použiť, vyberajte takú s neutrálnou vôňou a použite ju spolu s parfumom.

NIKDY nepridávajte parfum na pranie priamo do bubna na bielizeň. V nezriedenej forme môže zanechať na oblečení fľaky.

RUČNÉ PRANIE - použite 5-10 ml parfumu zriedeného v 5 litroch vody pri poslednom plákaní. Použite ochranné rukavice. 

Parfumy na pranie nie sú vhodné pre použitie v difuzéroch. Keďže paru vychádzajúcu z difuzéra vdychujete priamo do pľúc, je dôležité používať v difuzéroch a aromalampách len čisté BIO esenciálne oleje - kúpite TU . 

Nelejte nezriedené parfumy na iné plastové povrchy, než je určené. Esenciálne oleje sú mocné a môžu sa do plastu vpiť a tým spôsobiť nežiadúce reakcie na povrchoch. Ak sa nezriedený koncentrovaný parfum dostane mimo priehradky na aviváž, napr. na vonkajšie plastové plochy práčky, ihneď ho zotrite. 

Áno, použite 5-10ml parfumu zriedeného vo vode pri poslednom plákaní. Použite ochranné rukavice.
Áno, na rozdiel od klasickej aviváže, parfum môžete použiť aj pri praní športového oblečenia. Parfum je rozpustný vo vode, preto nezanecháva žiadny povlak, len vôňu. Je preto vhodný aj na športové oblečenie, pretože nijako neobplyvňuje a nemení jeho funčnosť.
Naše parfumy na pranie sú vhodné a bezpečné aj pri sušení bielizne v sušičke. Vďaka mikrokapsuliam parfumy odolajú teplotám v sušičke až do 400 stupňov Celzia. Olejové parfumy použité spolu s oplachom v poslednom cykle prania nezanechajú na tkaninách mastný povlak tak ako pri klasickej aviváži, preto vašu sušičku (ani práčku) nijako nepoškodzujú. Parfumy sú prioritne určené na použitie spolu s vodou, nakoľko obsahujú vo vode rozpustné oleje. V malom množstve ich však môžete naniesť na vreckovku alebo malý uteráčik a vložiť do sušičky spolu s bielizňou na sušenie. Najlepší výsledok však dosiahnete, ak necháte bielizeň jednoducho voľne uschnúť. 
Nie, nie je to nutné. Ale samozrejme, ak máte veľmi tvrdú vodu, môžete aviváž použiť na zmäkčenie. Odporúčame však takú, ktorá je neutrálna bez vône.

Podlahy: pridajte 5-10ml olejového parfumu do vedra s vodou, ktorou zmývate podlahy.

Záclony, koberce, látky: zrieďte 5-10ml olejového parfumu s 1 litrom vody a nastriekajte pomocou  rozprašovača na tkaniny.

Parfum na pranie NEPOUŽÍVAJTE do difuzéra. Parfum síce tiež obsahuje eseniciálne oleje, no okrem toho aj iné látky, ktoré sú potrebné pre prací proces. Keďže paru z difuzéra vzdychujeme do pľúc, je dôležité, aby boli esenciálne oleje použití v difuzéry čisté, 100% prírodné. V našej ponuke nájdete pre tento účel 100% prírodné esenciálne oleje BIO kvality - BIO Esenciálne oleje

Spravidla na hrubších a bavlnených tkaninách je vôňa intenzívnejšia a dlhotrvajúcejšia, nakoľko väčšia gramáž tkaniny dokáže absorbovať väčšie množstvo parfumu. Výborne vynikne najmä na bytových textíliach ako deky, dekoratívne návliečky na vankúše, prehozy, uteráky, osušky, posteľné obliečky a závesy. Parfumy sú však vhodné aj na tie najjemnejšie textílie ako hodváb a kašmír, či na športové oblečenie.

Naše pracie parfumy obsahujú veľmi šetrné látky s veľmi nízkym percentom alergénnych zložiek. 

 • Žiadne mikroplasty
 • Netestované na zvieratách
 • Žiadne nebezpečné reaktívne látky
 • Žiadne CMR - žiadne karcinogénne, mutagénne a toxické látky
 • Žiadne ťažké kovy
 • Žiadne nanomateriály
 • Žiadne zvyšky reziduí
 • Žiadny dioxán vo formulácii
 • Žiadne SVHC - látky vzbudzujúce veľmi veľké obavy
 • 100% recyklovateľné fľaše
Nie, naše pracie parfumy neboli testované na zvieratách.
Ako jediný výrobca na trhu získala Essentia pre VŠETKÝCH 18 vôní Parfumov na pranie certifikát DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ !! Sú teda vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou. Čo sa ale týka bábätiek ... vzhľadom k vysokej parfumácii sa všeobecne parfumy na pranie neradia medzi hypoalergénne pracie prostriedky. Tie sú väčšinou bez vône, aby predsa len nejaká alergia na vonnú zložku bábätkám nevznikla. Preto aj napriek tomu, že sú naše parfumy najšetrnejšie na trhu, nejedná sa o prací prostriedok určený pre bábätká.

Dôvodov môže byť viacero. Najskôr by sme hľadali chybu v práčke, kedy v prípade zanesenia nielenže práčka dôkladne neprepúšťa pracie prostriedky, ale povlak v práčke môže navyše nepríjemne zapáchať. Nezabudnite, práčku treba čistiť každé 3-6 mesiacov :-)

Ďalším dôvodom nižšej intenzity vône môže byť zvolený druh pracieho prostriedku a pracieho programu! Sypký prací PRÁŠOK sa pri kratšom programe nestihne úplne rozpustiť a vymyť z bielizne. Často preto zostávajú zvyšky na oblečení, oblečenie je potom cítiť výraznou arómou prášku, ktorá parfum prebíja. Navyše ak sa použije viac ako je odporúčané dávkovanie (to robíme veľmi často 😊 ), situáciu to ešte znásobí.

Ideálne nie sú ani pracie kapsule. Tie sú často 3 v 1 a obsahujú už aj zložku aviváže. Takže hneď v úvode pracieho cyklu je oblečenie potiahnuté povlakom, na ktorý už parfum v poslednom cykle horšie chytá. Nehovoriac o povlaku z kapsúl, ktorý sa potom usádza v práčke a zostáva na oblečení. 

Vhodnejšie sú Tekuté pracie prostriedky – no opäť to netreba preháňať s množstvom.

Úplne najlepšie je použiť naše ekologické Pracie pásiky, ktoré sú bez vône a parfum pri nich vynikne dokonale. Sú účinné aj pri kratšom pracom cykle a nižšej teplote. Z našej skúsenosti môžeme povedať, že parfumy vyniknú viac, keď periete pri nižšej teplote. Vyskúšajte to!

Čo treba ale tiež spomenúť, je aj SUBJEKTÍVNE vnímanie vône a očakávanie od výsledku. Pre niekoho je vyhovujúce, keď sa mu vôňa príjemne a nevtieravo pripomína počas celého dňa, keď vôňa neprebije osobnosť jej nositeľa, ale ju len rafinovane dopĺňa. A naopak, niekto vyžaduje, aby vôňa razila silno na desiatky metrov ... Parfumy Essentia patria do prvej skupiny,  sú elegantné, nadčasové a veľmi príjemné a sú vyrábané tak, aby neobťažovali Vás ani Vaše okolie, aby z nich nebolela hlava a samozrejme aby boli maximálne bezpečné pre Vás a Vaše rodiny ❤️.